Nederlands van geen waarde in GALMAARDEN

Op 21 oktober 2016, over deze onderwerpen: Vlaams karakter

De N-VA Galmaarden diende tijdens de gemeenteraad een amendement in om het respect voor de Vlaamse taal als een waarde voorop te stellen. Dit amendement werd echter door de CD&V meerderheid weggestemd (zoals alle vorige amendementen ook steeds werden weggestemd, het is soms lachwekkend). Nochtans moet men maar eens rondlopen in de gemeente, het valt steeds meer op dat tal van mensen gewoon de moeite niet doen om onze taal te spreken. Ook al lopen deze mensen hier al jaren over de straat, de meeste zijn dan ook te lui om het Nederlands te leren. Ga gewoon eens op een ochtend op een perron staan in Tollembeek of Galmaarden en dan weet je dadelijk genoeg. “Het opnemen van de Nederlandse taal als een waarde in onze gemeente had nochtans een duidelijk signaal kunnen zijn om het Nederlandstalig karakter van onze gemeente te onderstrepen, te meer daar onze gemeente naast de taalgrens ligt”, zei Rudy Thiebaut (N-VA).

Hoe waardevol vond je dit artikel?

Geef hier je persoonlijke score in
De gemiddelde score is